Hotel Forum
Fitness SPA & Wellness

ul. Obywatelska 8
20-092 Lublin
tel. 81 452 85 05
tel. 519 404 757

Floating w sporcie

Kabiny flotacyjne są coraz bardziej popularne wśród sportowców. Sesje floatingowe przynoszą wiele korzyści dla osób, które uprawiają sport. Jest to udowodnione systematycznymi badaniami nad floatingiem, które wykazują, że kabiny są przydatne podczas treningu, a także podczas zajęć rehabilitacyjnych po kontuzjach.

Stan rozluźnienia mięśni przynosi ulgę w dolegliwościach mięśniowych. Głęboki relaks zwiększa przepływ krwi do mięśni, pomaga pozbyć się nagromadzonego kwasu mlekowego, zmniejsza ból i przyspiesza czas regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym, a także po różnych urazach.

Sportowcy używają kapsuł do przyspieszenia regeneracji tkanki mięśniowej oraz poprawy osiągnięć sportowych (wydajności i sprawności)

  • Przyspiesza regenerację mięśni
  • Zmniejsza bóle urazowe
  • Oczyszcza organizm z toksyn
  • Działa odchudzająco po przez poprawienie przemiany materii

Czy wiesz, że :

Ośrodki Floatingu stosujące terapię R.E.S.T znajdują się na całym świecie , od 1983 Australian Institute of Sport używa terapii floatingu do przygotowań swoich sportowców, także Milan Lab - Laboratorium klubu piłkarskiego AC Milan, używa kabin do przygotowań sportowych, odnowy biologicznej czy pomocy w powrocie sportowców po kontuzjach.

Floating jest regularnie stosowany przez zawodowych sportowców np. biegacz USA Carl Lewis, angielski piłkarz Wayne Rooney, gwiazda NBA Shaquille O'Neal

Aktualności